IC: FRAM memory; 16MbFRAM; SPI; 2048x8bit; 1.8÷3.6VDC; 40MHz
Kordarv:
480.0
Minimum quantity:
480.0
Tootekood:
CY15B116QN-40BKXI
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: CY15B116QN-40BKXI
Spetsifikatsioon tootele IC: FRAM memory; 16MbFRAM; SPI; 2048x8bit; 1.8÷3.6VDC; 40MHz
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...3.6V DC |
| Type of integrated circuit | FRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | SPI |
| Kind of memory | FRAM |
| Clock frequency | 40MHz |
| Memory organisation | 2048x8bit |