IC: FRAM memory; 256kbFRAM; I2C; 32kx8bit; 2÷3.6VDC; 3.4MHz; SOIC8
Kordarv:
485.0
Minimum quantity:
485.0
Tootekood:
CY15B256J-SXA
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: CY15B256J-SXA
Spetsifikatsioon tootele IC: FRAM memory; 256kbFRAM; I2C; 32kx8bit; 2÷3.6VDC; 3.4MHz; SOIC8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2...3.6V DC |
| Type of integrated circuit | FRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | I2C |
| Kind of memory | FRAM |
| Clock frequency | 3.4MHz |
| Memory organisation | 32kx8bit |