IC: FRAM memory; 64kbFRAM; SPI; 8kx8bit; 4.5÷5.5VDC; 16MHz; SOIC8
Kordarv:
485.0
Minimum quantity:
485.0
Tootekood:
CY15E064Q-SXE
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: CY15E064Q-SXE
Spetsifikatsioon tootele IC: FRAM memory; 64kbFRAM; SPI; 8kx8bit; 4.5÷5.5VDC; 16MHz; SOIC8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Type of integrated circuit | FRAM memory |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Interface | SPI |
| Kind of memory | FRAM |
| Clock frequency | 16MHz |
| Memory organisation | 8kx8bit |