IC: FRAM memory; 2MbFRAM; SPI; 256kx8bit; 1.71÷1.89VDC; 50MHz; DFN8
Kordarv:
370.0
Minimum quantity:
370.0
Tootekood:
CY15V102QN-50LHXI
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: CY15V102QN-50LHXI
Spetsifikatsioon tootele IC: FRAM memory; 2MbFRAM; SPI; 256kx8bit; 1.71÷1.89VDC; 50MHz; DFN8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.71...1.89V DC |
| Case | DFN8 |
| Type of integrated circuit | FRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | SPI |
| Kind of memory | FRAM |
| Clock frequency | 50MHz |
| Memory organisation | 256kx8bit |