Capacitor: ceramic; Y1; 4.7nF; 400VAC; Y5V; ±20%; THT; 10mm; 4kV
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
CY1Y-4N7
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: CY1Y-4N7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: ceramic; Y1; 4.7nF; 400VAC; Y5V; ±20%; THT; 10mm; 4kV
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 400V AC |
| Tolerance | ±20% |
| Terminal pitch | 10mm |
| Capacitance | 4.7nF |
| Kind of capacitor | Y1 |
| Type of capacitor | ceramic |
| Dielectric | Y5V |
| AC test voltage | 4kV |