Capacitor: ceramic; X1,Y2; 680pF; 250VAC; Y5P; ±10%; THT; 7.5mm
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
CY2P-680P
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: CY2P-680P
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: ceramic; X1,Y2; 680pF; 250VAC; Y5P; ±10%; THT; 7.5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 250V AC |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Diameter | 9mm |
| Capacitance | 680pF |
| Kind of capacitor | X1, Y2 |
| Type of capacitor | ceramic |
| Dielectric | Y5P |
| AC test voltage | 2.5kV |