Capacitor: ceramic; Y2; 1.5nF; 250VAC; Y5V; ±20%; THT; 7.5mm; 2.5kV
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
CY2Y-1N5
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: CY2Y-1N5
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: ceramic; Y2; 1.5nF; 250VAC; Y5V; ±20%; THT; 7.5mm; 2.5kV
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 250V AC |
| Tolerance | ±20% |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Capacitance | 1.5nF |
| Kind of capacitor | Y2 |
| Type of capacitor | ceramic |
| Dielectric | Y5V |
| AC test voltage | 2.5kV |