IC: SRAM memory; 18MbSRAM; 1Mx18bit; FBGA165; parallel; 0÷70°C
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
CY7C1312KV18-250BZXCT
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: CY7C1312KV18-250BZXCT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: SRAM memory; 18MbSRAM; 1Mx18bit; FBGA165; parallel; 0÷70°C
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.7...1.9V DC |
| Type of integrated circuit | SRAM memory |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Frequency | 250MHz |
| Kind of memory | SRAM |
| Kind of interface | parallel |
| Memory organisation | 1Mx18bit |