PSoC microcontroller; SRAM: 0.25kB; Flash: 8kB; 24MHz; QFN32
Kordarv:
490.0
Minimum quantity:
490.0
Tootekood:
CY8C23533-24LQXI
Tootja: CYPRESS
Tootja tootekood: CY8C23533-24LQXI
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PSoC microcontroller; SRAM: 0.25kB; Flash: 8kB; 24MHz; QFN32
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...5.25V DC |
| Case | QFN32 |
| Number of inputs/outputs | 26 |
| Type of integrated circuit | PSoC microcontroller |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | GPIO, I2C, SPI, UART |
| Clock frequency | 24MHz |