PSoC microcontroller; SRAM: 1kB; Flash: 16kB; 24MHz; QFN56
Kordarv:
1300.0
Minimum quantity:
1300.0
Tootekood:
CY8C24794-24LTXI
Tootja: INFINEON (CYPRESS)
Tootja tootekood: CY8C24794-24LTXI
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PSoC microcontroller; SRAM: 1kB; Flash: 16kB; 24MHz; QFN56
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...5.25V DC |
| Case | QFN56 |
| Number of inputs/outputs | 50 |
| Type of integrated circuit | PSoC microcontroller |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | GPIO, I2C, SPI, UART, USB 2.0 |
| Clock frequency | 24MHz |