PSoC microcontroller; SRAM: 2kB; Flash: 32kB; 24MHz; SSOP48
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CY8C29666-24PVXI
Tootja: INFINEON (CYPRESS)
Tootja tootekood: CY8C29666-24PVXI
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PSoC microcontroller; SRAM: 2kB; Flash: 32kB; 24MHz; SSOP48
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...5.25V DC |
| Case | SSOP48 |
| Number of inputs/outputs | 44 |
| Type of integrated circuit | PSoC microcontroller |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | GPIO, I2C, SPI, UART |
| Clock frequency | 24MHz |