PSoC microcontroller; SRAM: 2kB; Flash: 16kB; 16MHz; QFN24
Kordarv:
490.0
Minimum quantity:
490.0
Tootekood:
CY8C4014LQI-412
Tootja: CYPRESS
Tootja tootekood: CY8C4014LQI-412
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PSoC microcontroller; SRAM: 2kB; Flash: 16kB; 16MHz; QFN24
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.71...5.5V DC |
| Case | QFN24 |
| Number of inputs/outputs | 20 |
| Type of integrated circuit | PSoC microcontroller |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | GPIO, I2C |
| Clock frequency | 16MHz |