PSoC microcontroller; SRAM: 2kB; Flash: 16kB; 16MHz; SO16; -40÷85°C
Kordarv:
480.0
Minimum quantity:
1440.0
Tootekood:
CY8C4014SXI-421
Tootja: INFINEON (CYPRESS)
Tootja tootekood: CY8C4014SXI-421
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PSoC microcontroller; SRAM: 2kB; Flash: 16kB; 16MHz; SO16; -40÷85°C
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.71...5.5V DC |
| Case | SO16 |
| Number of inputs/outputs | 13 |
| Type of integrated circuit | PSoC microcontroller |
| Integrated circuit features | CapSense |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | GPIO, I2C |
| Clock frequency | 16MHz |