PSoC microcontroller; SRAM: 4kB; Flash: 16kB; 24MHz; TQFP44
Kordarv:
320.0
Minimum quantity:
320.0
Tootekood:
CY8C4124AXI-443
Tootja: CYPRESS
Tootja tootekood: CY8C4124AXI-443
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PSoC microcontroller; SRAM: 4kB; Flash: 16kB; 24MHz; TQFP44
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.71...5.5V DC |
| Case | TQFP44 |
| Number of inputs/outputs | 36 |
| Type of integrated circuit | PSoC microcontroller |
| Integrated circuit features | CapSense, LCD controller |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | GPIO, I2C, IrDA, LIN, Smart Card, SPI, UART |
| Clock frequency | 24MHz |