PSoC microcontroller; SRAM: 4kB; Flash: 16kB; 48MHz; SSO28
Kordarv:
1175.0
Minimum quantity:
1175.0
Tootekood:
CY8C4244PVI-442
Tootja: INFINEON (CYPRESS)
Tootja tootekood: CY8C4244PVI-442
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PSoC microcontroller; SRAM: 4kB; Flash: 16kB; 48MHz; SSO28
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.71...5.5V DC |
| Case | SSO28 |
| Number of inputs/outputs | 24 |
| Type of integrated circuit | PSoC microcontroller |
| Integrated circuit features | CapSense, LCD controller |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | GPIO, I2C, IrDA, LIN, Smart Card, SPI, UART |
| Clock frequency | 48MHz |