PSoC microcontroller; SRAM: 32kB; Flash: 256kB; 48MHz; TQFP64
Kordarv:
160.0
Minimum quantity:
160.0
Tootekood:
CY8C4248AZI-L485
Tootja: INFINEON (CYPRESS)
Tootja tootekood: CY8C4248AZI-L485
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PSoC microcontroller; SRAM: 32kB; Flash: 256kB; 48MHz; TQFP64
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.71...5.5V DC |
| Case | TQFP64 |
| Number of inputs/outputs | 53 |
| Type of integrated circuit | PSoC microcontroller |
| Integrated circuit features | CapSense |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | GPIO, I2C, IrDA, LIN, Smart Card, SPI, UART |
| Clock frequency | 48MHz |