PSoC microcontroller; SRAM: 64kB; Flash: 256kB; 80MHz; TQFP100
Kordarv:
900.0
Minimum quantity:
900.0
Tootekood:
CY8C5888AXI-LP096
Tootja: INFINEON (CYPRESS)
Tootja tootekood: CY8C5888AXI-LP096
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PSoC microcontroller; SRAM: 64kB; Flash: 256kB; 80MHz; TQFP100
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.71...5.5V DC |
| Case | TQFP100 |
| Number of inputs/outputs | 72 |
| Type of integrated circuit | ARM microcontroller |
| Integrated circuit features | watchdog |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | GPIO, I2C, SPI, UART, USB |
| Clock frequency | 80MHz |