PSoC microcontroller; SRAM: 64kB; Flash: 256kB; 80MHz; QFN68
Kordarv:
260.0
Minimum quantity:
260.0
Tootekood:
CY8C5888LTI-LP097
Tootja: INFINEON (CYPRESS)
Tootja tootekood: CY8C5888LTI-LP097
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PSoC microcontroller; SRAM: 64kB; Flash: 256kB; 80MHz; QFN68
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.71...5.5V DC |
| Case | QFN68 |
| Number of inputs/outputs | 48 |
| Type of integrated circuit | ARM microcontroller |
| Integrated circuit features | watchdog |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | GPIO, I2C, SPI, UART, USB |
| Clock frequency | 80MHz |