Limit switch; NC x2 + NO x2; 10A; max.400VAC; M20; IP65; -30÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D-U2 RW
Tootja: BERNSTEIN AG
Tootja tootekood: D-U2 RW
Spetsifikatsioon tootele Limit switch; NC x2 + NO x2; 10A; max.400VAC; M20; IP65; -30÷80°C
| Operating temperature | -30...80°C |
| IP rating | IP65 |
| Switches features | slow action contacts |
| Body material | metal |
| Switched voltage | ≤ 400V AC |
| Output configuration | NC x2 + NO x2 |
| Type of sensor | limit switch |
| Number of mounting holes | 4 |
| AC contacts rating @R | 3A / 240V AC |
| Connection | M20 |
| Contact current max. | 10A |