Fuse: fuse; aM; 20A; 440VAC; industrial; D02
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D02AM44V20
Tootja: MERSEN
Tootja tootekood: D02AM44V20
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; aM; 20A; 440VAC; industrial; D02
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 2.5W |
| Current rating | 20A |
| Rated voltage | 440V AC |
| Fuse size | D02 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | aM |
| Fuses application | motors start-up circuits |
| Breaking capacity | 50kA |