Diode: rectifying; SMD; 600V; 15A; TO252AA; Ufmax: 1.05V; Ifsm: 300A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D15FR60V-5071
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: D15FR60V-5071
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 600V; 15A; TO252AA; Ufmax: 1.05V; Ifsm: 300A
| Mounting | SMD |
| Case | TO252AA |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 300A |
| Load current | 15A |
| Max. forward voltage | 1.05V |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |