Relay: solid state; Ucntrl: 3.5÷32VDC; 7A; 1÷100VDC; Series: 1-DC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D1D07
Tootja: CRYDOM
Tootja tootekood: D1D07
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 3.5÷32VDC; 7A; 1÷100VDC; Series: 1-DC
| Max. operating current | 7A |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Leads | screw |
| Body dimensions | 44.5x57.3x22.6mm |
| Switched voltage | 1...100V DC |
| Switching method | instantaneous switching |
| Relay variant | current source |
| Type of relay | solid state |