Diode: rectifying; SMD; 600V; 1.2A; 1F (DO214AC); Ufmax: 0.97V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D1F60A-5103
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: D1F60A-5103
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 600V; 1.2A; 1F (DO214AC); Ufmax: 0.97V
| Mounting | SMD |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 45A |
| Load current | 1.2A |
| Max. forward voltage | 970mV |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |