Diode: rectifying; SMD; 600V; 1A; 1F (DO214AC); Ufmax: 1.1V; Ir: 10uA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D1FE60-5053
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: D1FE60-5053
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 600V; 1A; 1F (DO214AC); Ufmax: 1.1V; Ir: 10uA
| Mounting | SMD |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |