Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D1FJ10-5103
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: D1FJ10-5103
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AC |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 720mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 200µA |