Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
D1FJ8A-5103
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: D1FJ8A-5103
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AC |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 80V |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 740mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 400µA |
| Capacitance | 70pF |