Diode: rectifying
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
D1FK70-5103
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: D1FK70-5103
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 700V |
| Max. forward impulse current | 25A |
| Load current | 0.8A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 400ns |
| Type of diode | rectifying |