Diode: rectifying; THT; 800V; 1A; Ifsm: 30A; AX057 (Ø2.6x3mm)
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D1N80-5070
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: D1N80-5070
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 800V; 1A; Ifsm: 30A; AX057 (Ø2.6x3mm)
| Mounting | THT |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.05V |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |