Diode: rectifying
Kordarv:
4000.0
Minimum quantity:
4000.0
Tootekood:
D1NK100-5060
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: D1NK100-5060
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 2.1V |
| Reverse recovery time | 75ns |
| Type of diode | rectifying |