Diode: rectifying
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
D1NK60-5070
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: D1NK60-5070
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 35A |
| Load current | 0.8A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 75ns |
| Type of diode | rectifying |