Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D1NL40U-5070
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: D1NL40U-5070
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 25ns |
| Type of diode | rectifying |