Power supply: switching; for DIN rail; 240W; 24VDC; 0÷10A; OUT: 1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D1SE240-24-A3
Tootja: TDK-LAMBDA
Tootja tootekood: D1SE240-24-A3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switching; for DIN rail; 240W; 24VDC; 0÷10A; OUT: 1
| Output current | 0...10A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 90...264V AC |
| Power | 240W |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overvoltage, over current, overheating, undervoltage |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 24V DC |
| Insulation voltage | 5kV DC |
| Efficiency | 94.5% |
| Number of outputs | 1 |
| Kind of power supply | for DIN rail |