Converter: DC/DC; 1.2kW; Uin: -72÷-40V; Uout: 12VDC; Uout2: 5VDC
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
D1U54-D-1200-12-HA4PC
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: D1U54-D-1200-12-HA4PC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 1.2kW; Uin: -72÷-40V; Uout: 12VDC; Uout2: 5VDC
| Output current | 100A |
| Mounting | on panel |
| Power | 1.2kW |
| Operating temperature | 0...55°C |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 90% |
| Output current 2 | 4A |
| Output voltage 2 | 5V DC |
| Number of outputs | 2 |