Converter: DC/DC; 1.5kW; Uin: -72÷-40V; Uout: 12VDC; Uout2: 12VDC
Kordarv:
20.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
D1U54-D-1500-12-HB4C
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: D1U54-D-1500-12-HB4C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 1.5kW; Uin: -72÷-40V; Uout: 12VDC; Uout2: 12VDC
| Output current | 125A |
| Mounting | on panel |
| Power | 1.5kW |
| Operating temperature | -5...45°C |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 90% |
| Output current 2 | 2.5A |
| Output voltage 2 | 12V DC |
| Number of outputs | 2 |