Diode: rectifying
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
D20FDC20L-5072
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: D20FDC20L-5072
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. forward impulse current | 100A |
| Load current | 20A |
| Max. forward voltage | 1.2V |
| Reverse recovery time | 30ns |
| Type of diode | rectifying |