Diode: stud rectifying; 1kV; 1.5V; 20A; anode to stud; DO4; M5
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D22-20-10-R0
Tootja: KUBARA LAMINA
Tootja tootekood: D22-20-10-R0
Spetsifikatsioon tootele Diode: stud rectifying; 1kV; 1.5V; 20A; anode to stud; DO4; M5
| Mounting | screw type |
| Case | DO4 |
| Semiconductor structure | anode stud |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. load current | 50A |
| Max. forward impulse current | 275A |
| Load current | 20A |
| Max. forward voltage | 1.5V |
| Fastening thread | M5 |
| Type of diode | rectifying |