Converter: step down; Uout: 3.3V; Uin: 4.5÷38V; 2.5A; 80÷95%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D24V25F3
Tootja: POLOLU
Tootja tootekood: D24V25F3
Spetsifikatsioon tootele Converter: step down; Uout: 3.3V; Uin: 4.5÷38V; 2.5A; 80÷95%
| Type of converter | step down |
| Maximum output current | 2.5A |
| Output voltage | 3.3V |
| Input voltage | 4.5...38V |
| Additional functions | current shutoff, over-temperature shutoff |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Board dimensions | 17.8x17.8mm |
| Efficiency | 80...95% |