Converter: step down; Uout: 7.5V; Uin: 8.3÷38V; 2.5A; 85÷95%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D24V25F7
Tootja: POLOLU
Tootja tootekood: D24V25F7
Spetsifikatsioon tootele Converter: step down; Uout: 7.5V; Uin: 8.3÷38V; 2.5A; 85÷95%
| Type of converter | step down |
| Maximum output current | 2.5A |
| Output voltage | 7.5V |
| Input voltage | 8.3...38V |
| Additional functions | current shutoff, over-temperature shutoff |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Board dimensions | 17.8x17.8mm |
| Efficiency | 85...95% |