Diode: rectifying; SMD; 600V; 25A; FD; Ufmax: 1.1V; Ifsm: 450A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D25FD60V-5072
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: D25FD60V-5072
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 600V; 25A; FD; Ufmax: 1.1V; Ifsm: 450A
| Mounting | SMD |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 450A |
| Load current | 25A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |