Microswitch SNAP ACTION; without lever; SPST-NO; OFF-(ON); Pos: 2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D2AWA003DR
Tootja: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
Tootja tootekood: D2AWA003DR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch SNAP ACTION; without lever; SPST-NO; OFF-(ON); Pos: 2
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP67 |
| Type of switch | microswitch SNAP ACTION |
| Switches features | without lever |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Contact material | silver |
| Terminal pitch | 5.08mm |
| Body dimensions | 13.3x5.3x7mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 1N |
| Button shape | round |
| Lever length | 0m |