Door; two mounting hole with thread; SPST-NO; 16A/250VAC; Pos: 2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D2D1101
Tootja: OMRON OCB
Tootja tootekood: D2D1101
Spetsifikatsioon tootele Door; two mounting hole with thread; SPST-NO; 16A/250VAC; Pos: 2
| Operating temperature | -25...85°C |
| IP rating | IP40 |
| Type of switch | door |
| Switches features | two mounting hole with thread |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Contact material | silver |
| Terminal pitch | 10.4mm |
| Body dimensions | 30x12.4x31.7mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| AC contacts rating @R | 16A / 250V AC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 5.88N |
| Button shape | round |
| Lever length | 0m |