Fan: AC; blower; 230VAC; 930m3/h; ball bearing; 2000rpm; IP44
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D2E133-DM52-E1
Tootja: EBM-PAPST
Tootja tootekood: D2E133-DM52-E1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fan: AC; blower; 230VAC; 930m3/h; ball bearing; 2000rpm; IP44
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP44 |
| Enclosure material | steel |
| Current rating | 1.25A |
| Frequency | 50Hz |
| Fan efficiency | 930m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 255W |
| Rotational rate/speed | 2000rpm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Impeller material | metal |
| Kind of fan | blower |
| Type of fan | AC |
| Kind of motor | 1-phase |