Fan: AC; blower; 230VAC; 219x206x270mm; 970m3/h; 63dBA; 2050rpm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D2E146AP4702
Tootja: EBM-PAPST
Tootja tootekood: D2E146AP4702
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fan: AC; blower; 230VAC; 219x206x270mm; 970m3/h; 63dBA; 2050rpm
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -25...40°C |
| IP rating | IP44 |
| Enclosure material | metal |
| Current rating | 1.3A |
| Frequency | 50Hz |
| Fan efficiency | 970m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 300W |
| Rotational rate/speed | 2050rpm |
| Fan motor | engine M2E068-EC |
| Fan dimensions | 219x206x270mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Impeller material | metal |
| Kind of fan | blower |
| Insulation class | B |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 63dBA |
| Protection class | I |
| Kind of motor | 1-phase |