Fan: AC; radial; 230VAC; 277.4x287.7x163mm; ball; 1400rpm; IP44
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D2E160FK1102
Tootja: EBM-PAPST
Tootja tootekood: D2E160FK1102
Spetsifikatsioon tootele Fan: AC; radial; 230VAC; 277.4x287.7x163mm; ball; 1400rpm; IP44
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -25...40°C |
| IP rating | IP44 |
| Enclosure material | plastic |
| Leads | screw terminals |
| Current rating | 800mA |
| Frequency | 50Hz |
| Power consumption | 0.18kW |
| Rotational rate/speed | 1400rpm |
| Fan motor | engine M2E068-CF |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Kind of fan | radial |
| Insulation class | F |
| Type of fan | AC |
| Protection class | I |
| Kind of motor | 1-phase |