Microswitch SNAP ACTION; with lever; SPDT; ON-(ON); Pos: 2; IP40
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D2F01FLD3
Tootja: OMRON OCB
Tootja tootekood: D2F01FLD3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch SNAP ACTION; with lever; SPDT; ON-(ON); Pos: 2; IP40
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP40 |
| Type of switch | microswitch SNAP ACTION |
| Switches features | with lever |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering, straight |
| Contact material | gold |
| Terminal pitch | 5.08mm |
| Contacts configuration | SPDT |
| Switching method | ON-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 250mN |
| Button shape | convex, rectangular |
| Lever length | 12.8mm |