Diode: rectifying; SMD; 600V; 1.4A; 2F; Ufmax: 1.05V; Ifsm: 60A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D2F60-5063
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: D2F60-5063
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 600V; 1.4A; 2F; Ufmax: 1.05V; Ifsm: 60A
| Mounting | SMD |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 60A |
| Load current | 1.4A |
| Max. forward voltage | 1.05V |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |