Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D2FS4-5063
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: D2FS4-5063
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Max. forward impulse current | 60A |
| Load current | 1.6A |
| Max. forward voltage | 550mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |