Microswitch SNAP ACTION; with lever with roller simulation
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D2SW-P2L3H
Tootja: OMRON OCB
Tootja tootekood: D2SW-P2L3H
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch SNAP ACTION; with lever with roller simulation
| Operating temperature | -20...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Type of switch | microswitch SNAP ACTION |
| Switches features | with lever with roller simulation |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Mechanical durability | 1000000cycles |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 2A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 2A / 250V AC |
| Switching method | ON-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 600mN |