Microswitch SNAP ACTION; with lever (with roller); SPDT; Pos: 2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
D2VW-01L2-1
Tootja: OMRON OCB
Tootja tootekood: D2VW-01L2-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch SNAP ACTION; with lever (with roller); SPDT; Pos: 2
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP67 |
| Type of switch | microswitch SNAP ACTION |
| Switches features | with lever (with roller) |
| Contact plating | gold-plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Body dimensions | 33x10.3x15.9mm |
| Mechanical durability | 10000000cycles |
| Electrical life | 1000000cycles |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 100mA / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 100mA / 125V AC |
| Switching method | ON-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 1.18N |
| Lever length | 34mm |