Diode: rectifying
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
D30FD60K-5072
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: D30FD60K-5072
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 300A |
| Load current | 30A |
| Max. forward voltage | 1.7V |
| Reverse recovery time | 95ns |
| Type of diode | rectifying |